» باسکول » عوامل ایجاد خطا در باسکول‌های دیجیتالی
در تاریخ ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ ، ساعت ۰۹:۱۷ || تعداد بازدید: 609|| Rating: 5

عوامل ایجاد خطا در باسکول‌های دیجیتالی

به طور کلی ابزارهای الکترونیکی حتی اگر مورد استفاده قرار نگرفته باشد، پس از یک دوره زمانی نیاز به سرویس مجدد دارد.

عوامل ایجاد خطا در باسکول‌های دیجیتالی
عوامل ایجاد خطا در باسکول‌های دیجیتالی
به طور کلی ابزارهای الکترونیکی حتی اگر مورد استفاده قرار نگرفته باشد، پس از یک دوره زمانی نیاز به سرویس مجدد دارد. این سرویس به دلیل فرسودگی این ابزارها انجام می شود و دلیل این فرسودگی عوامل طبیعی مانند آب و هوا، نوسانات دما، گرد و غبار، انبساط و انقباض، فشار ناشی از وزن اجسام مورد توزین، رطوبت، شرایط شیمیایی اقلیمی و ... می باشد. این عوامل در طول زمان موجب ایجاد تغییراتی در ساختار فیزیکی و شیمیایی قسمتهای مکانیکی و الکترونیکی شده و آنها را از حالت استاندارد خارج می سازند.
در باسکول‌های دیجیتالی، ایجاد خطا در بیشتر موارد به عوامل محیطی مانند تغییرات جوی، دمای محیط و رطوبت بستگی دارد. باسکول‌های دیجیتالی دارای قطعات مهمی به نام لودسل هستند که عملکرد آن‌ها بر اساس مقاومت‌های الکتریکی می باشد. لذا تغییرات دما و رطوبت می تواند تأثیرات مخربی بر عملکرد آنها داشته باشد. 
به طور کلی دقت هر باسکول به صحت و عملکرد صحیح اجزای اصلی تشکیل‌دهنده آن یعنی پلاتفرم باسکول،‌ فونداسیون و قطعات الکترونیکی آن بستگی دارد. انحنای پلتفرم در باسکول‌های فلزی، ترک خوردن و شکستگی پلتفرم در باسکول‌های نوع بتنی، پر شدن زیر پلتفرم با شن و ماسه و گل ، نشست فونداسیون در زیر محل قرارگیری لودسل به دلیل بتن‌ریزی غیر اصولی، از دیگر عوامل بوجود آورنده خطا در محاسبه وزن به شمار می آید.
تماس با ما

آدرس دفتر مرکزي:تهران-خيابان شهيد بهشتي-خيابان سرافراز-برج درياي نور-طبقه دوم-واحد 203-کد پستي 1587698436

تلفن : 83802000 (9821)
فکس : 88531237 (9821) Facebook Page LinkedIn Youtube Google+
email : info@pandcaspian.com
گواهي نامه ها