» باسکول » باسکول جاده ای 60 تنی
در تاریخ ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ ، ساعت ۰۹:۳۹ || تعداد بازدید: 1255|| Rating: 5

باسکول جاده ای 60 تنی

باسکول جاده ای 60 تنی را برای کامیون های با طول حداکثر 7متر بکار می برند و برای توزین وسایل نقلیه سنگین تا حداکثر وزن 60 تن به کار می رود

باسکول جاده ای 60 تنی

باسکول جاده ای 60 تنی، نوعی از دستگاه های توزین می باشد که برای توزین وسایل نقلیه سنگین وزن تا 60 تن به کار می رود. این وسیله در جاده ها کاربرد دارد و شاید در مراکز بارگیری و باربری ها مورد استفاده قرار بگیرد. این ابزار توسط فنرهای قوی در زمین به صورت محکم بسته می شود و سطح صافی را برای عبور کامیون ها در نظر می گیرد. معمولاً باسکول جاده ای 60 تنی را می توان در طول حداکثر 7 متر یافت که این محدودیت باعث توزین کامیون ها و وسایل نقلیه با حداکثر طول 7 متر می شود. در زمان توزین وسیله نقلیه خالی یا حاوی بار، باید به طور ثابت بر روی باسکول قرار بگیرد و سپس عملیات توزین انجام شود.

فرآیند توزین توسط باسکول جاده ای 60 تنی، توسط کامپیوتر ثبت می شود و برای اپراتورها جهت انجام مراحل قانونی، فیش های توزین تحویل داده می شود. این باسکول ها بیشتر برای کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و قانوناً کامیون ها قبل از بارگیری و بعد از بارگیری توزین می شوند و تفاوت این دو وزن، وزن بار را مشخص می نماید. عملیات توزین بار در سمت مبدا و مقصد انجام می شود و بر اساس وزن بار تحویل گرفته شده، هزینه حمل بار پرداخته می شود. ممکن است بابت اختلاف وزن زیاد بار در مبدا و مقصد، راننده کامیون را جریمه نمایند؛ البته این قانون، بسته به نوع بار دارد و بر روی بارهای میوه و تره بار صدق نمی کند.

اصول کاری باسکول جاده ای 60 تنی

باسکول های جاده ای دارای واحد های اندازه گیری وزن مختلفی می باشند که با نام لودسل شناخته می شوند. لودسل ها در زیر صفحه باسکول قرار می گیرند و هر کدام وزن مشخصی را ثبت می نمایند. طبق قوانین فیزیک، فشاری که بر یک سطح وارد می شود، بر تمام سطح تقسیم می شود و به صورت یکسان در نواحی مختلف احساس می شود. پس فشاری که از طریق لاستیک های کامیون بر روی صفحه باسکول وارد می شود، در نواحی مختلف باسکول تقسیم شده و این صفحه باسکول فشار وارده را بر روی لودسل های زیر خود منتقل می نماید. لودسل ها در نواحی مختلفی از باسکول قرار می گیرند و فشاری را که از طریق صفحه باسکول بر روی آنها وارد می شود، بر اساس وزن شناسایی می شود و سپس بر روی صفحه مانیتور برای کاربر نشان داده می شود.

حداکثر وزنی که یک باسکول جاده ای می تواند نشان دهد، بسته به لودسل های آن باسکول می باشد. هر لودسل وزن مشخصی را می تواند تحمل نماید و قرار دادن وزن بیشتر از این مقدار مجاز، باعث ایجاد صدمه با لودسل های باسکول می شود. برای اینکه بتوان وزن بیشتری را توسط باسکول جاده ای توزین کرد، باید تعداد و مدل لودسل ها را تغییر داد.

نحوه توزین کامیون در باسکول های 60 تن

کامیون ها باید به صورت ثابت بر روی صفحات باسکول قرار بگیرند تا بتوان یک وزن مشخص را از آنها به دست آورد. کامیون ها باید تمام طول خود را بر روی صفحه باسکول قرار دهند و سپس نسبت به توزین آنها اقدام شود. در توزین کامیون ها و وسایل نقلیه سنگین توسط باسکول جاده ای 60 تنی، باید در نظر داشته باشید که به دلیل محدودیت در طول صفحه باسکول، حداکثر طول کامیون نباید از 7 متر بیشتر باشد و این یعنی حداکثر می توان کامیون های ده چرخ را بر روی صفحه این باسکول ها توزین نمود.

کامیون ها باید در حالت خالی و حامل بار توزین شوند، تا وزن بار آنها را بتوان محاسبه کرد. برای هر مرحله توزین، فیش های مجزایی تحویل صاحب کامیون می گردد و با محاسبه تفاضل این فیش ها می توان وزن بار را به دست آورد. ممکن است توزین یک کامیون در مبدا با مقصد تفاضل زیادی داشته باشد و این دلیل بر میزان سوخت و باد لاستیک های کامیون دارد که برای استاندارد سازی، مقادیر مشخصی را برای تلفات سوخت و باد لاستیک در توزین توسط باسکول های جاده ای در نظر می گیرند.

 

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزي:تهران-خيابان شهيد بهشتي-خيابان سرافراز-برج درياي نور-طبقه دوم-واحد 203-کد پستي 1587698436

تلفن : 83802000 (9821)
فکس : 88531237 (9821) Facebook Page LinkedIn Youtube Google+
email : info@pandcaspian.com
گواهي نامه ها