» آموزش و خدمات » توزین و اندازه گیری
در تاریخ ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ ، ساعت ۱۶:۴۸ || تعداد بازدید: 153|| Rating: 5

توزین و اندازه گیری

لودسل های دیجیتالی یا هیدرواستاتیک: چه کسی از آنها استفاده می کند و چرا؟

توزین و اندازه گیری

باسکول های هیدرواستاتیک: چه کسی از آنها استفاده می کند و چرا؟


باسکول ها و تجهیزات توزین تنها زمانی که با دقت و درست کار کند، برای مدیریت شرکت با ارزش می‌باشد. مقاله زیر نگاهی به فناوری باسکولهای هیدرواستاتیک یا دیجیتال ارائه می دهد و مزایای آن در درستی و صحت عمکرد با سکول ها حتی در محیط های بسیار خشن بیان شده است.

در تصویر بالا، باسکول 21 متری  Genesis که از لودسل های هیدرواستاتیک استفاده می کند، نشان داده شده است. این باسکول در ترمینال Milwaukee واقع شده و در یک محیط سخت نمک استفاده شده است.

 

به عنوان نمونه، جهت اندازه گیری وزن نهنگ های دریایی پارک و موجودات دریایی پارک جهان دریا، از باسکول دیجیتال استفاده می شود. زمانی که یک خریدار یک باسکول می خرد، انتظار دارد که همیشه اطلاعات دقیق وزن، بدون وقفه و بدون پرداخت هزینه اضافی بسیار جهت تعمیر خرابی لودسل ها و یا تعویض آن ها ارائه دهد. متأسفانه، جهت توزین کامپیوتر ها، اتومبیل ها، خانه ها و هر چیز دیگری چنین باسکولی وجود ندارد. البته فناوری هیدرولیکی یا دیجیتالی به دنبال دستیابی به این ایده می باشد، بنابراین در آینده ای نچندان دور هر نوع باسکولی در بازار وجود خواهد داشت.
وقتی از لغت هیدرولیک در توصیف یک لودسل استفاده می شود، واقعاً یک اشتباه است؛ اگرچه این یک اصطلاح است که خیلی سال ها استفاده شده است، اما لغت دقیق تر هیدرواستاتیک یا دیجیتال می باشد. زیرا هیچ حرکت مایعی در آن محیط وجود ندارد. یک لودسل هیدرواستاتیک، یک سیستم حلقه ای بسته بدون هیچ پمپ یا مخزن می باشد که اغلب با سایر دستگاه های هیدرولیکی ارتباط دارد. بنابراین لازم است تا لغت هیدرواستاتیک یا دیجیتال به جای لغت هیدرولیک استفاده شود. لودسل هیدرواستاتیک یا دیجیتالی یک ترازوی نسبتاً ساده است. اساساً یک لوله نازک از مایع بین پایه و سر لودسل نگه داشته شده است. حتی در لودسل با ظرفیت 907 تن، این لوله از روغن به نازکی 49/0 میلی لیتر، استفاده می کند. وزن روی لودسل دیجیتالی، از طریق یک لوله باریک (به عنوان یک سیگنال دقیق)، به نمایشگر باسکول منتقل می‌شود. این نمایشگر، تنها 1 میلی ولت جریان، جهت نمایش شاخص های استاندارد دیجیتالی وزن، واسط‌های کامپیوتری و چاپگر ها نیاز دارد.  
باسکول های دیجیتالی، به طور الکتریک ساکن کار می کنند و بدون عارضه از آسیب بسیاری از عناصری هستند که موجب خرابی لودسل های آنالوگ می شوند. با استفاده از باسکول های دیجیتالی یا هیدرواستاتیکی تمام اجزای آسیب پذیر، کابل ها و دستگاه های جمع بندی در یک محیط محافظت شده قرار داده شده اند. این مزیت باعث می شود که باسکول هر روز به طور دقیق کار کند. با این حال، فناوری باسکول آنالوگ یا الکترونیکی مردمی و محبوب بوده و مطمئناً جایگاهی دائمی در جامعه توزین و اندازه‌گیری دارد.

 

 


عکس بالا بخش نهایی از باسکول با لودسل های دیجیتالی یا هیدرولیکی جهت توزین کامیون با طول 21 متر می‌باشد.

 

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزي:تهران-خيابان شهيد بهشتي-خيابان سرافراز-برج درياي نور-طبقه دوم-واحد 203-کد پستي 1587698436

تلفن : 83802000 (9821)
فکس : 88531237 (9821) Facebook Page LinkedIn Youtube Google+
email : info@pandcaspian.com
گواهي نامه ها