flag-en-small

دستکاری باسکول جاده ای در هند

باسکول جاده ای

یکی از جرایم معمول در خصوص باسکول جاده ای اعم از باسکول ۵۰ تنی و باسکول ۶۰ تنی ایجاد خطاهای عمدی و دستکاری اندیکاتور، لودسل ها و صفحه باسکول است. این موضوع، زمانی عجیب می‌شود که این دستکاری از راه دور بر باسکول جاده ای اعمال شود، اتفاقی که چندی پیش در هند رخ داد!

دستگیری چهار نفر به اتهام دستکاری باسکول باسکول جاده ای

پلیس هند چهار کلاهبردار را دستگیر کرده است که ظاهرا با استفاده از تراشه های کنترل از راه دور نصب شده روی باسکول جاده ای، وزن کالاهای بارگیری شده بر روی کامیون ها را تغییر می دادند.

پلیس در مصاحبه با رسانه ها بیان داشت که: یک تیم از اداره پلیس یک کانتینر با شماره ثبت PB-03-AZ-0621 را رهگیری کردند. در بررسی مشخص شد که خودرو حامل 21 تن ضایعات آهن بوده در حالی که در رسیدها وزن ضایعات تنها 7.2 تن را نشان داده شده است.

باسکول جاده ای

در طول تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم یک تراشه الکترونیکی کنترل از راه دور را بر روی باسکول جاده ای نصب می کرده تا خوانش واقعی دستگاه را دستکاری کند. هر زمان که کانتر یا کامیون بر روی باسکول جاده ای قرار می گرفت، این افراد وزن را با کمک کنترل از راه دور مدیریت می کردند و وزن واقعی را تغییر می دادند.

این افسر اعلام کرد که این افراد تراشه ها را از دهلی آورده اند و برای تغییر هر تن 500 روپیه دریافت می کردند. این متهمان برای مدت طولانی از شرکت کلاهبرداری می کردند. متهمان، این تراشه ها را بر روی چند باسکول دیگر در شهرهای مختلف نصب کرده اند و در همین راستا، با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و پس از اخذ قرار بازداشت، برای تحقیقات بیشتر روانه زندان خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تنها با چند کلیک