flag-en-small

باسکول جاده چیست؟

باسکول جاده ای

باسکول جاده‌، نوعی باسکول صنعتی است که توزین وسایل نقلیه جاده‌ای و ماشین های سنگین استفاده می شود. این باسکول، در میان عموم مردم به ویژه کامیون داران، با نام های متفاوت دیگری نظیر باسکول تریلی کش، باسکول دامپ تراک و باسکول کامیون کش نیز شناخته می شود.

نصب باسکول جاده

نحوه نصب و راه اندازی باسکول های جاده ای با باسکول های فروشگاهی و صنعتی تفاوت های زیادی دارد. این محصول، برای نصب لازم است که روی سطح زمین قرار بگیرد و به شیوه روکار و توکار، می توان مراحل نصب آن را انجام داد که بهتر است برای سهولت در پروسه‌ی قرار گیری وسایل نقلیه بر روی کفه‌ی باسکول و عبور آنها، این نصب توسط شخص ماهری و در نظر گرفتن مکان صحیح برای نصب باسکول انجام شود.

انواع باسکول جاده

باسکول های جاده را با توجه به میزان باری که برای آنها قابل تحمل است، در سه دسته بندی شامل:

قرار می دهند که هر یک از این محصولات، ویژگی های خاصی را از نظر نحوه نصب، نوع طراحی و … دارند.

باسکول جاده ای

نحوه عملکرد باسکول جاده

باسکول جاده، نوعی ترازوی دیجیتال است که از لحاظ طراحی شکل ظاهری، شبیه به پلی است که با قرارگیری وسیله نقلیه بر روی آن، عمل توزین انجام می شود. بدنه این باسکول، از موادی مانند بتن، فلز و گاهی نیز ترکیبی از این دو جنس، ساخته می شود.  

توزین وسایل نقلیه جاده ای توسط این باسکول، در نمونه های قدیمی، به صورت آنالوگ انجام می شد اما در تولیدات جدید، از نمایشگرهای دیجیتال برای نمایش این وزن استفاده می شود.

ابعاد این نوع از باسکول ها نیز، بر حسب اینکه از کدام دسته بندی (کامیون کش، تریلی کش، دامپ تراک) باشند، متفاوت است و می تواند از 3*8 متر در باسکول های کامیون کش تا 3*16 متر در نمونه های تریلی کش متغیر باشد.

شما می توانید برای خرید هر یک از انواع باسکول های جاده و دریافت مشاوره برای خرید این محصول، با کارشناسان ما در واحد فروش، تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تنها با چند کلیک