flag-en-small

باسکول روکار چیست؟

باسکول روکار

باسکول روکار، باسکول برجسته، باسکول روی زمین، و باسکول پلیس راهی چیست؟

باسکول روکار یا برجسته، در واقع همان باسکول جاده ای است و صرفا نوع نصب آن متفاوت است. در این حالت، موقعیت قرار گیری صفحه باسکول جاده ای از سطح صفر محوطه خریدار، بالاتر نصب می شود. دلیل بکارگیری این نوع خاص از نصب نیز، مربوط به شرایط به کارگیری باسکول توسط خریدار و همچنین میزان فضای موجود برای نصب این باسکول است.

باسکول روکار

باسکول برجسته برای چه صنایعی مناسب است؟

باسکول روکار، در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال، در حالتی که بار وسایل نقلیه عبوری از روی باسکول جاده ای دارای ریزش باشد (مانند معادن، سنگ شکن ها، معادن شن و ماسه، کارگاه‌های بتن آماده، کارخانه های آسفالت و…) یا در مواردی که محل نصب باسکول در محیط خاکی و دارای گل و لای قرار گرفته است و امکان ریزش سنگ، کلوخ و… از محیط اطراف به محوطه زیر باسکول وجود دارد، بهتر است باسکول جاده ای به صورت برجسته نصب گردد (به شرط دارا بودن فضای کافی برای نصب) تا مواردی مانند نصب، تعمیرات، نگهداری و نظافت باسکول به آسانی انجام شود.

دقت داشته باشید که در شرایط خاص مانند زمانی که  مواد مورد توزین به صورت مایع و در تانکرها قرار داشته باشد، بهتر است باسکول جاده ای را به صورت برجسته نصب نکنیم. علت این موضوع نیز، مربوط به جلوگیری از ایجاد تلاطم در مایع داخل تانکر به هنگام عبور از رمپ ورودی باسکول روکار است که می تواند عملیات لودینگ وزن را با خطا مواجه می گردد.

باسکول روکار

آیا باسکول روکار محدودیت نصب دارد؟

نصب باسکول جاده ای به صورت برجسته، فضای بیشتری را در مقایسه با نصب این محصول به صورت عادی اشغال می کند. (به ازای هر 10 سانتی متر از ارتفاع باسکول، یک متر به طول رمپ ورودی و خروجی اضافه می شود ) در حالتی که علیرغم محدودیت فضا، تصمیم خریدار مبنی بر نصب باسکول روکار جدی باشد، معمولا بهتر است که برای جلوگیری از ریزش مواد به فضای زیر باسکول، از روش های محافظتی مانند نوار درزگیر برای پوشاندن بخش های حساس استفاده شود.

یکی دیگر از نکاتی که در نصب باسکول روکار حائز اهمیت است، پرهیز از به کارگیری از صفحات باسکول جاده ای لبه دار در نصب این نوع خاص از باسکول است. این مدل از صفحات، در اثر برخورد چرخ های وسایل نقلیه با قسمت دیواره یا لبه کناری صفحه باسکول، باعث انتقال تنش به لودسل ها شده که می تواند باعث خروج آنها از حالت تراز، آسیب دیدگی لودسل ها و در نهایت نیز، بر هم خوردن کالیبراسیون باسکول شود. در مقال، گاردهای فلزی که بر روی شناژ کناری باسکول نصب می شوند، انتخاب بهتر و ایمن تری برای هدایت وسایل نقلیه خواهند بود.

باسکول روکار

چه مدل از باسکول جاده ای، قابلیت استفاده به صورت باسکول پلیس راهی را دارد؟

تمامی تناژهای باسکول جاده ای مانند باسکول جاده ای ۵۰ تن (باسکول کامیون کش)، باسکول جاده ای ۶۰ تن (باسکول تریلی کش) و باسکول دامپ تراک را می‌توان به صورت روکار یا برجسته نصب کرد. البته در تمامی این باسکول ها، لازم است تا فضای مورد نیاز برای نصب آنها در نظر گرفته شود تا محدودیت فضا، مشکلی در نصب باسکول ایجاد نکند. در صورت تمایل به خرید انواع باسکول روکار و دریافت مشاوره درباره خرید و انتخاب این محصول، می توانید با کارشناسان ما در واحد فروش، تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تنها با چند کلیک