flag-en-small

آشنایی با روش نصب باسکول برجسته

باسکول برجسته

راه اندازی و نصب باسکول جاده ای به دو روش مختلف شامل نصب همسطح و یا نصب برجسته انجام می‌پذیرد. باسکول برجسته در مکان‌هایی که مشتریان با محدودیت کمبود فضا روبرو نباشند، بهترین نوع اجرا و نصب باسکول های جاده ای است. در واقع، اصلی‌ترین مورد برای انتخاب بین روش نصب باسکول برجسته و همسطح، وجود فضای کافی برای نصب باسکول و یا مشکل کمبود فضا در محل نصب این ابزار است.

باسکول برجسته

ابعاد باسکول برجسته

ابعاد مورد نیاز برای نصب به روش برجسته در باسکول های پلیس راهی با توجه به نوع باسکول مورد نظر مشتری متفاوت است؛ اما به طور کلی، به ازای هر ۱۰ سانتیمتر برجستگی باسکول از سطح زمین، نیاز به ایجاد ۱ متر رمپ ورود و خروج داریم. برای مثال، در باسکول های کامیون کش که ابعاد صفحه ۳ در ۸ متر است، در روش نصب باسکول برجسته  با ارتفاع ۱۰ سانتیمتر، فضایی با ابعاد ۳ متر در ۱۰ متر اشغال می‌شود؛ این مورد برای باسکول های تریلی کش که ابعاد صفحات آنها به ۳ متر در ۱۶ متر افزایش پیدا می‌کند، کمی بیشتر است. در اجرای برجسته این باسکول ها با ارتفاع ۱۰ سانتیمتر، باید با ابعاد حدودی ۳ در ۱۸ متر در نظر گرفته شود. در نصب باسکول برجسته باید به این نکته توجه داشته باشید که حداکثر ارتفاعی که باسکول های برجسته می‌توانند از سطح زمین فاصله بگیرند تقریبا ۸۰ سانتیمتر است.

باسکول برجسته

ویژگی‌های باسکول برجسته

از بارزترین مزایای نصب باسکول برجسته، عملکرد عالی این شیوه نصب در محیط های دارای خاک، گل، شن و ماسه و یا مکان‌هایی که احتمال ریزش بار وجود دارد، است. علاوه بر این، اجرای باسکول برجسته در زمین های شیب دار بسیار کاربردی و مرسوم است. با توجه به این که در اجرای باسکول برجسته، وسایل نقلیه با سرعت کمتر و به آرامی بر روی سطح باسکول قرار می‌گیرند، عمر مفید باسکول افزایش یافته و استهلاک این محصول و احتمال آسیب به قطعاتی از جمله صفحه باسکول یا لودسل آن به دلیل ضربات احتمالی ایجاد شده از سوی وسایل نقلیه کاهش می یابد. البته باید متذکر شویم که در نصب باسکول به شیوه همسطح، نیز می‌توان با تعبیه سرعت گیر در ورودی باسکول، از ورود وسایل نقلیه با سرعت بالا بر روی باسکول جلوگیری کرد. از دیگر مزایای مهم در روش نصب باسکول برجسته، می توان به سهولت در امر نظافت و تمیز کردن باسکول اشاره کرد که همین مورد، باعث محبوبیت این نوع روش اجرا در واحدهایی مانند مرغداری ها شده است. 

در نهایت، باید توجه داشته باشید که اصلی ترین عامل دخیل در انتخاب نوع اجرای باسکول، فضای محل نصب و اجرا این محصول است و سایر دلایل دیگر، معمولا در حاشیه قرار می‌گیرند. شما می توانید برای دریافت مشاوره خرید باسکول جاده ای و انتخاب بهترین و مناسب ترین شیوه نصب این محصول برای کسب و کارتان، با کارشناسان ما در پند کاسپین تماس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تنها با چند کلیک