flag-en-small

باسکول برجسته

باسکول-برجسته

در بحث اجرا و نصب باسکول جاده ای روش‌های مختلفی وجود دارد که عمدتا نصب این باسکول ها به دو شیوه‌ی همسطح و یا برجسته انجام می‌پذیرد. باسکول های برجسته در مکان‌هایی که مشتریان با کمبود فضا روبرو نباشند بهترین نوع اجرا و نصب باسکول می‌باشد. در واقع اصلی‌ترین نکته برای انتخاب بین باسکول های برجسته و هم سطح وجود فضای کافی و یا مشکل کمبود فضا در محل نصب می‌باشد.

باسکول-برجسته

ابعاد باسکول برجسته

باسکول های پلیس راهی با توجه به نوع باسکول انتخابی که مد نظر مشتری است دارای ابعاد متفاوتی هستند؛ ولی به طور کلی به ازای هر ۱۰ سانتیمتر برجستگی باسکول نیاز به ایجاد ۱ متر رمپ ورود و خروج است ، برای مثال در باسکول های کامیون کش که ابعاد صفحه ۳ در ۸ متر می‌باشد در اجرای برجسته و با ارتفاع ۱۰ سانتیمتر حدودا ۳ در ۱۰ متر فضا اشغال می‌شود، همچنین در باسکول های تریلی کش که ابعاد صفحات به ۳ در ۱۶ متر افزایش پیدا می‌کند در اجرای برجسته و با ارتفاع ۱۰ سانتیمتر حدودا ۳ در ۱۸ متر فضا اشغال می گردد. باید توجه داشت نهایت ارتفاعی که باسکول های برجسته می‌توانند از سطح زمین فاصله بگیرند تقریبا ۸۰ سانتیمتر می‌باشد.

باسکول-برجسته-۳

ویژگی‌های باسکول برجسته

از بارزترین مزایای باسکول های برجسته این است که در محیط های دارای خاک، گل، شن و ماسه و یا مکان‌هایی که احتمال ریزش بار وجود دارد بهترین عملکرد را دارند، همچنین اجرای باسکول برجسته در زمین های شیب دار بسیار کاربردی و معمول می‌باشد. با توجه به این که در اجرای باسکول برجسته وسایط نقلیه با سرعت کم و به آرامی بر روی سطح باسکول قرار می‌گیرند می‌توان به افزایش عمر باسکول و کاهش استهلاک آن به دلیل ضربات احتمالی وسایط نقلیه اشاره کرد؛ البته در اینجا باید ذکر کرد که در اجرا های هم سطح نیز می‌توان با تعبیه‌ی سرعت گیر در ورودی باسکول از این مشکل جلوگیری کرد. از دیگر موارد مهم در باسکول های برجسته سهولت در امر نظافت و تمیز کردن باسکول می‌باشد که همین مورد باعث محبوبیت این نوع از اجرا در مرغداری ها بسیار محبوب است. در نهایت باید ذکر کرد که نکته‌ی مهم  و دخیل در انتخاب نوع اجرای باسکول فضای محل نصب و اجرا می‌باشد و سایر موارد در حاشیه قرار می‌گیرند.

شاید تشخیص انتخاب باسکول برجسته و یا باسکول مسطح برای هرکسی آسان نباشد. جهت دریافت مشاوره رایگان خرید باسکول با باسکول پند تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تنها با چند کلیک