flag-en-small

نصب باسکول دامپ تراک ۲۰۰ تنی در استان یزد

نصب باسکول دامپ تراک ۲۰۰ تنی در یزد

به منظور توزین اقلام در تمامی مراحل یک فرآیند صنعتی باسکول جاده ای نقشی اساسی ایفا می‌کند. در این میان، باسکول دامپ تراک با هدف توزین محموله های فوق سنگین از بالای ۱۰۰ تن تا ۵۰۰ تن طراحی و نصب می‌شوند. تقریبا اکثر کارگاه‌های تولیدی و کارخانجات به منظور کنترل دقیق فرآیندها و مدیریت منابع از باسکول جاده ای استفاده می‌کنند. 

استان یزد به عنوان یک مقصد توریستی دارای جاذبه های گردشگری و تاریخ کهنی است، اما این تنها ویژگی بارز این استان نیست، در حوزه صنعت هم استان یزد جزو ۵ استان برتر صنعتی محسوب می‌شود. بنابراین تقاضا برای نصب باسکول جاده ای در این استان به شدت بالا است. در این مقاله، مطالبی پیرامون صنعت و اقتصاد استان یزد و همچنین یکی از پروژه های نصب باسکول دامپ تراک ۲۰۰ تنی در این استان توضیح داده شده است.  

آشنایی با صنعت و اقتصاد استان یزد 

صنایعی مانند نساجی، معدن و فولاد سازی مهم‌ترین ارکان اقتصادی استان یزد هستند. از طرفی کارخانجات صنایع غذایی، کاشی سازی و کابل سازی به تقویت این اقتصاد کمک شایانی کرده‌اند. از نظر رتبه‌بندی صنعتی، در ایران، استان یزد به عنوان پنجمین استان صنعتی کشور شناخته می‌شود که با داشتن بیش از سه هزار واحد صنعتی یکی از بازیگران اصلی اقتصاد کشور است. در ادامه به برخی کارخانجات به عنوان مثال توضیح داده شده اند.  

کارخانه یزدباف 

کارخانجات یزدباف یکی از بزرگترین تولید کنندگان نخ و پارچه در صنعت نساجی است که در سال ۱۳۳۵ به مساحت صد و بیست هزار متر مربع برای احداث کارخانجات ریسندگی، بافندگی، چاپ و تکمیل انواع پارچه‌های پنبه‌ای در شهر یزد آغاز به کار کرد. این مجموعه از به روز ترین و دقیق‌ترین ماشین آلات اروپایی و دانش فنی روز و با استفاده از بهترین مواد اولیه، تولید کننده انواع پارچه‌های پنبه‌ای و الیاف مصنوعی و مخلوط آن‌ها به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کارخانجات نساجی خاورمیانه شناخته می‌شود. امروزه بخش قابل توجهی از تولیدات این کارخانه به کشورهای حوزه خلیج فارس صادرات می‌شود.  

نصب باسکول دامپ تراک ۲۰۰ تنی در یزد

کارخانه فولاد آلیاژی 

این کارخانه در استان یزد، یکی از پیشرفته‌ترین و بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انواع فولاد آلیاژی و فولاد سفارشی سازی در ایران است. این مجموعه یکی از مدرن‌ترین کارخانجات فولاد آلیاژی منطقه با ظرفیت تولید سالیانه صد و چهل هزار تن در فاز اول و دویست هزار تن در فاز دوم می‌باشد. این کارخانه در سال ۱۳۷۸ با هدف خودکفایی کشور در تولید آلیاژها راه اندازی شد.

امکان تولید فولادهای آلیاژی و مخصوص با بهترین کیفیت و منطبق با استانداردهای بین‌المللی در این مجموعه قابل تولید ‌است. محصولات این کارخانه در نهایت در صنایع نفت و پتروشیمی، ابزارسازی، ساخت لوازم پزشکی و جراحی، صنایع خودرو سازی، ماشین‌سازی و سایر صنایع به کار گرفته می‌شود. 

نصب باسکول دامپ تراک در یزد 

استان یزد یکی از استان‌های پر تقاضا برای نصب باسکول جاده ای بوده است، ما با سابقه طولانی فعالیت در حوزه توزین، صدها باسکول از انواع مختلفی در این استان نصب و راه اندازی کرده‌ایم. در این مقاله به یک مورد که همان باسکول دامپ تراک ۲۰۰ تنی است اشاره کرده‌ایم و مراحل آن را به ترتیب ذکر کرده‌ایم. 

آماده سازی محل نصب باسکول دامپ تراک 

اولین مرحله نصب، آماده سازی محیطی است که توسط مشتری انجام می‌شود. در حین آماده سازی، کارشناسان ما در محل نصب حضور یافته و اقدامات انجام شده را از نظر کیفی مورد ارزیابی قرار می‌دهند. بعد از اتمام این مرحله تمامی قطعات بتنی پیش ساخته از شهرک صنعتی قزوین به یزد انتقال یافت. فراموش نکنید که اهمیت دقت در آماده سازی محل نصب به شدت در دقت و کارکرد نهایی باسکول تاثیر خواهد داشت.  

نصب مکانیکی باسکول دامپ تراک 

بعد از اتمام آماده سازی، نوبت به نصب مکانیکی باسکول دامپ تراک می‌رسد. در این مرحله متخصصان در محل حاضر می‌شوند، قطعات پیش ساخته بتنی فونداسیون و صفحه را در محل آماده سازی شده نصب می‌کنند. در بسیاری از موارد جرثقیل و کمی هم ملات سیمانی نیاز است که از قبل تمامی موارد به خریدار اطلاع داده می‌شود.  در این مرحله سنجش سطح تمام شده کار که بسیار هم مهم است در ابتدا انجام می‌شود. بعد از آن فونداسیون ها بر اساس آن سطح نصب و تراز می‌شوند و در نهایت صفحه باسکول نصب می‌شود. 

نصب باسکول دامپ تراک ۲۰۰ تنی در یزد

نصب الکترونیک باسکول دامپ تراک ۲۰۰ تنی  

در این بعدی، تمامی قطعات الکترونیک از قبیل نصب لودسل ها، کابل‌ کشی، لحیم کاری جعبه اتصال و راه اندازی نمایشگر می‌رسد. تقریبا می‌توان گفت این مرحله نصب چالش بسیار زیادی دارد و بایستی با دقت بالایی انجام شود. ابتدا جانمایی لودسل‌ها صورت می‌گیرد و هر لودسل در محل خود در بین کفشک قرار می‌گیرد. سپس کابل‌های اتصال از لودسل‌ها به سمت جانکشن باکس کابل کشی می‌شوند. 

بعد از این مرحله کابل کشی خروجی جانکشن باکس به سمت نمایشگر صورت می‌گیرد. نمایشگر هم راه اندازی می‌شود و تنظیمات اولیه آن صورت می‌گیرد. این مرحله جزئیاتی هم دارد که از حوصله این مقاله خارج است. 

کالیبراسیون باسکول دامپ تراک ۲۰۰ تنی 

بعد از اتمام نصب مکانیک و الکترونیک، بایستی اجزای کلی باسکول دامپ تراک با دقت و در هماهنگی با هم کار کنند و از دقت توزین آن اطمینان حاصل شود. در این مرحله باسکول با وزنه های استاندارد از قبل تعیین شده اطمینان سنجی می‌شود. این مرحله در واقع به نوعی ارزیابی عملکرد نصب باسکول است. در این مرحله هر نکته ای که از قلم افتاده باشد مشخص شده و رفع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تنها با چند کلیک