flag-en-small

باسکول جاده ای و 6 دلیل برای نصب آن

باسکول جاده ای

برای بسیاری از کسب و کارها، باسکول جاده ای تنها یک وسیله‌ طویل است که وزن یک کامیون سنگین را اندازه گیری می‌کند. این تصور اشتباه نیست اما تمام ماجرا هم نیست. باسکول جاده ای علاوه بر توزین کامیون و تریلی، به شما کمک می‌کند تا اطلاعات مورد نیاز مالی و آماری را بدست آورید و از آنها در راستای برنامه ریزی طولانی مدت برای کسب‌ و‌ کار خود استفاده کنید.

امروزه کسب و کارهای مختلف با استفاده از تکنولوژی‌های روز در حال بهبود و توسعه فعالیت خود هستند. هدف مشترک آنها، افزایش کارایی و رسیدن به بهره ‌وری بیشتر از طریق فرآیندهای جدید است. نصب باسکول مدرن در هر واحد صنعتی، یکی از راه حل های بسیار مهم برای رسیدن به این هدف است و مزایای متعددی نیز به همراه دارد. در این مقاله 6 دلیل را برای توضیح اینکه کسب و کار شما به باسکول جاده ای نیاز دارد، شرح خواهیم داد.

1. صرفه جویی در هزینه ها با نصب باسکول جاده ای

اگر وسیله نقلیه ای که برای حمل بار از یک کارخانه یا به مقصد یک کارخانه در نظر گرفته‌اید به طور کامل بارگیری نشود، ممکن است هزینه زیادی برای کسب و کار شما داشته باشد. به بیان دیگر، وسایل نقلیه ای که ناقص بارگیری شده است، تعداد دفعات رفت و برگشت بیشتری را باید طی کند تا میزان بار تعیین شده را جابجا کند. این در حالی است که اگر از باسکول جاده ای مناسب مانند باسکول ۵۰ تنی و باسکول ۶۰ تنی استفاده کنید، بارگیری بهینه و صحیحی را خواهید داشت.

همین موضوع را می توان در مورد اضافه بار نیز در نظر گرفت. اگر یک وسیله نقلیه از حد مجاز وزن خود فراتر بارگیری کند، طول عمر آن کاهش می‌یابد و باعث فرسودگی زودرس قطعات این وسیله خواهد شد. علاوه بر این، پول بیشتری را نیز باید برای سوخت و تعمیر و نگهداری هزینه کنید.

باسکول جاده ای

تمامی این موارد، هزینه هایی هستند که با نصب باسکول جاده ای و اطمینان از بارگیری صحیح همه وسایل نقلیه، می توانید از اتلاف آنها جلوگیری نمایید.

۲. نصب باسکول جاده ای باعث می‌شود زمان شما هدر نرود

باسکول های مدرن قابلیت های توزین را افزایش داده‌اند، و برخی از آنها دارایی فناوری جدیدی هستند که توسط راننده کامیون کنترل می شوند. این فناوری ها به راننده اجازه می‌دهند تا فرآیند بارگیری را به درستی انجام داده و افزایش و کاهش باز نداشته باشد؛ در این حالت، زمان بارگیری و توزین به صورت همزمان از سرعت بالایی برخوردار خواهد بود.

علاوه بر این مورد، نصب موانع خودرو و ریل های راهنما که امری اختیاری است به کنترل جریان ترافیک و جلوگیری از سقوط سایر وسایل نقلیه از روی باسکول کمک می‌کند. همچنین این موانع منجر به شکل گیری یک سیستم منظم‌ تر می‌شود و روند توزین را سرعت می‌بخشند.

3. افزایش ایمنی رانندگان

اطمینان از ایمنی نیروی کار در هر کسب و کاری از اولویت بالایی برخوردار است. هیچ کس نباید در محل کار یا حتی در مسیر جاده احساس ناامنی کند. این امر مهم در نصب باسکول جاده ای نیز حائز اهمیت است. باسکول های جاده ای به رانندگان اطمینان می‌دهند که وسیله نقلیه ای که در حال رانندگی آن هستند بارگیری استانداردی دارند و باعث به خطر افتادن سلامت آنها در طول تردد در مسیرهای جاده ای نخواهند شد.  

 علاوه بر این، باسکول جاده ای از بارگیری بیش از حد وسیله نقلیه جلوگیری می‌کند و ایمنی سایر کاربران جاده را ارتقا می‌دهد و همچنین آسیب وارده به سطوح جاده را نیز به حداقل می رساند.

4. باسکول جاده ای بهره وری را افزایش می دهد

بهره وری در میان کارگران، تقریبا تضمین کننده سود در هر کسب و کاری است. با نصب باسکول، بارگیری وسایل نقلیه به صورت بهینه بهینه انجام می شود و کارگران مجبور نباشند به بارگیری مجدد یا کاهش محموله بارگیری شده نیستند و رانندگان می‌توانند سریعتر در جاده حرکت کنند.

5. اتوماسیون باسکول

هنگام خرید باسکول جاده ای، تنها به داشتن امکاناتی مانند یک صفحه باسکول، موانع ورود و خروج، علائم هشدار دهنده، چراغ های راهنمایی و تشخیص خودکار شماره پلاک دقت کنید.

نمایشگرهای باسکول سیستم‌ها فرآیند توزین را خودکار می‌کنند و به رانندگان این امکان را می‌دهند که تراکنش‌های توزین را در هر روز از سال و در هر زمانی، بدون نیاز به خارج شدن از وسیله نقلیه خود دریافت کنند. این سیستم‌های توزین اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار متصدی باسکول قرار می‌دهد که بر اساس آن معاملات خود را انجام دهد.

باسکول جاده ای

6. نرم افزار یکپارچه سازی باسکول جاده ای

امروزه ابزارها و نرم افزارهای ثبت داده ها به طرز چشمگیری بهبود یافته‌اند و اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار کاربران می‌گذارند.

امروزه، بسیاری از ماشین‌های جدید دارای یک نرم‌افزار باسکول هستند که به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات را از یک سیستم به سیستم دیگر و با هدف استفاده در فعالیت‌های تجاری آینده منتقل کنید. در نتیجه، زمان انتقال داده ها بین رایانه ها کاهش می‌یابد و کارهایی مانند گزارش دهی یا حسابداری بسیار کارآمدتر می‌شود.

سخن آخر

باسکول جاده ای یک سرمایه گذاری ضروری است که در موفقیت کسب و کار شما نقش اساسی دارد. دلایلی که در این مقاله به آنها پرداختیم، می تواند نقش بسیار موثری در حفظ سرمایه مالی شما و جلوگیری از ایجاد ضرر و زیان ناشی از توزین ناقص یا نبود توزین محموله داشته باشند. امیدواریم که این دلایل به شما در تصمیم برای خرید باسکول جاده ای کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تنها با چند کلیک