flag-en-small

آشنایی با کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای

کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای

اینترنت اشیا یا IoT، سیستمی از سنسورهای محاسباتی، ماشین‌ها و اشیا مکانیکی و دیجیتالی است که با شناسه‌های منحصر به ‌فرد (UID) با توانایی انتقال داده‌ از طریق شبکه بدون نیاز به دخالت انسان با سیستم کامپیوتر مرکزی در تماس هستند. کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای، تنها بخش کوچکی از موارد استفاده از این تکنولوژی جدید و جالب است. اینترنت اشیا می‌تواند در مواقعی مانند به کارگیری بیو چیپ های الکترونیکی کار گذاشته شده در قلب یک انسان که با هدف ارسال هشدار به کار گرفته شده است، کاربرد داشته باشد و در موقعیت دیگری نیز، می‌تواند شبیه به حسگرهایی باشد که راننده را از وضعیت فشار باد لاستیک خودرو مطلع می‌کند. عملکرد اینترنت اشیا بر اساس قابلیت اتصال شیئی به یک آدرس اینترنت (IP) اختصاصی است که قادر است داده ها را از طریق شبکه به دریافت کننده انتقال دهد.

به طور فزاینده‌ای، سازمان‌ها در صنایع مختلف از اینترنت اشیا برای عملکرد کارآمدتر، درک بهتر مشتریان برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان، بهبود تصمیم‌گیری و افزایش ارزش کسب‌وکار استفاده می‌کنند و کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای نیز، با همین هدف در صنایع مرتبط با بخش توزین انجام می شود.

اینترنت اشیا چگونه کار می‌کند؟

یک سیستم اینترنت اشیا متشکل از دستگاه‌های هوشمند مبتنی بر وب است که از سیستم‌های مختلفی مانند پردازنده‌ها، حسگرها و سخت‌ افزارهای ارتباطی برای جمع‌آوری، ارسال و اقدام بر روی داده‌هایی که از یک محیط به دست می‌آید، راه اندازی می‌شود.  

کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای

دستگاه‌های اینترنت اشیا اطلاعات را جمع‌آوری و با اتصال به اینترنت با سایر دستگاه‌ها ارتباط برقرار می‌کنند که در نهایت داده‌ها به ابر ارسال می‌شوند تا به صورت محلی (local) تجزیه و تحلیل شوند. گاهی اوقات، این دستگاه ها با سایر دستگاه های مرتبط به شبکه ارتباط برقرار می‌کنند و بر اساس اطلاعاتی که از یکدیگر دریافت می‌کنند، اقدامی انجام می‌دهند. این تجهیزات اصولا بیشتر کارها را بدون دخالت انسان انجام می‌دهند، اگرچه افراد می‌توانند به منظور راه‌اندازی، اعمال دستورالعمل‌ها یا دسترسی به داده‌ها با دستگاه‌ها تعامل داشته باشند. همین عامل سبب می شود تا کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای، اهمیت خود را بسیار بیشتر از سایر مشاغل نشان دهد چرا که در این حوزه، برخورد کمتر اپراتور با باسکول در طی فرآیند توزین، دقت عمل توزین را افزایش می دهد. 

چرا اینترنت اشیا مهم است؟

اینترنت اشیا به ما کمک می‌کند هوشمندتر زندگی و کار کنیم و همچنین کنترل کاملی بر امور جاری زندگی خود داشته باشیم. علاوه بر ارائه دستگاه های هوشمند برای خودکارسازی خانه ها، اینترنت اشیا برای تجارت هم ضروری است. اینترنت اشیا به کسب‌وکارها نگاهی لحظه ای از نحوه عملکرد سیستم‌هایشان ارائه می‌دهد و اطلاعات دقیقی از عملکرد ماشین‌های به کار گرفته شده در خط تولید تا زنجیره تامین و عملیات لجستیک ارائه می‌دهد.

اینترنت اشیا شرکت ها را قادر می‌سازد تا فرآیندها را اتوماسیون سازی کنند و هزینه های نیروی کار را کاهش دهند. همچنین ضایعات را کاهش می‌دهد و ارائه خدمات را بهبود می‌بخشد، تولید و تحویل کالا را کم ‌هزینه‌تر می‌کند و همچنین شفافیت را در معاملات مشتری افزایش می‌دهد.  

به این ترتیب، اینترنت اشیاء یکی از مهم‌ترین فناوری‌های زندگی روزمره است و روز به روز کسب‌وکارهای بیشتری پتانسیل  استفاده از دستگاه‌هایی با قابلیت اتصال به شبکه را بدست می‌آوردند. کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای نیز، در راستای راه اندازی سیستم هایی با قابلیت خودکارسازی بهتر و عملکرد دقیق تر است. 

مزایای اینترنت اشیا برای سازمان ها چیست؟

اینترنت اشیا چندین مزیت را به سازمان ها ارائه می‌دهد. برخی از مزایای رایج اینترنت اشیا، عبارتند از:

  • نظارت بر فرآیندهای کلی یک تجارت
  • بهبود تجربه مشتری
  • صرفه جویی در زمان و پول
  • افزایش بهره وری کارکنان
  • ادغام و تطبیق مدل های کسب و کار
  • بهبود تصمیمات تجاری
  • درآمد بیشتر

اینترنت اشیا شرکت‌ها را تشویق می‌کند تا روش‌های تحلیل و آنالیز کاری خود را بازنگری کنند و ابزارهایی را برای بهبود استراتژی‌های تجاری‌شان در اختیار آنها قرار می‌دهد.

به طور کلی، کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای، صنایع مختلف در بخش های تولید، حمل و نقل و سازمان‌های خدماتی گوناگون بسیار گسترده است؛ با این حال، موارد استفاده از آن در کشاورزی، زیرساخت‌ها و صنایع اتوماسیون خانگی بیشتر از سایر حوزه ها است.  

کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای

نمایشگر باسکول PU850، تنها اندیکاتور مجهز به اینترنت اشیا (IoT) در جهان

همانطور که در ابتدای مقاله تا به اینجا اشاره کردیم، کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای، می تواند منجر به تولید سیستم توزینی با عملکرد بسیار بهتر شود. پیشرفته‌ترین نمایشگر باسکول حال حاضر در ایران، نمایشگر PU850 شرکت پند کاسپین است. این نمایشگر با استفاده از باکیفیت‌ترین قطعات و آخرین تکنولوژی‌ها طراحی و تولید شده و از قابلیت‌های فنی بسیار گسترده‌ای برخوردار است که کاربر باسکول جاده ای می‌تواند بسته به نیاز خود از آنها استفاده کند. این قابلیت‌های فنی که به کمک کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای ایجاد شده اند، کمک می‌کنند تا توزین در باسکول جاده ای با دقت بسیار بالایی صورت گیرد و در مواقع خاص آب و هوایی و مشکلات فنی دقت باسکول جاده ای کاهش نیابد و عملیات توزین بدون مشکل صورت گیرد.

نمایشگر باسکول PU850، کاربری بسیار ساده‌ای دارد و کار کردن با آن برای تمام افرادی که با انواع باسکول جاده ای درگیر هستند، آسان است. این افراد می‌توانند به راحتی از تمامی منوها جهت تنظیمات دلخواه استفاده کنند و فرایند توزین را در کمترین زمان و با بیشترین دقت انجام دهند.

استفاده از اینترنت اشیا (IoT) در نمایشگر باسکول PU850

اینترنت اشیا یکی از جدیدترین و کاربردی‌ترین تکنولوژی‌های حال حاضر دنیا است. هدف از اینترنت اشیا کنترل عملکرد اشیا از راه دور است. این تکنولوژی در حال رخنه در تمامی صنایع و لوازم الکترونیکی است. از این تکنولوژی در خانه برای روشن و خاموش کردن گاز، سیستم تهویه، سیستم گرمایش و سرمایش و… استفاده می‌شود. این تکنولوژی برای جلوگیری از هدر رفت انرژی بسیار کاربردی است و به کمک انسان آماده است تا منابع را به خوبی مدیریت کنیم و در آرامش و آسایش از راه دور برخی کارهای خود را انجام دهیم. 

کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای، یکی از مهمترین کاربردهای آن در صنعت توزین است. در حال حاضر، تکنولوژی اینترنت اشیا توسط متخصصان شرکت فناوری پند کاسپین در نمایشگر باسکول PU850 استفاده شده است که در نوع خود، در دنیا، بی نظیر است و به عنوان اولین کاربرد جدی این تکنولوژی در صنعت توزین (باسکول جاده ای) محسوب می‌شود. این تکنولوژی، قابلیت کنترل از راه دور را برای افراد مختلفی که بایستی به سیستم توزین در هر شرایطی دسترسی داشته باشند فراهم ساخته است؛ از طرفی، امکان گزارش‌گیری در لحظه و از راه دور را نیز، برای این افراد میسر می کند و دغدغه بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کار با این امکان رفع خواهد شد. یکی دیگر از انواع کاربرد اینترنت اشیا در باسکول جاده ای، قابلیت قفل کردن باسکول است که از این طریق، می‌توان خروجی و ورودی کسب‌و‌کار خود را حتی در زمانی در محل حضور ندارید، کنترل کنید و مانع از بروز برخی اتفاقات در زمان عدم حضورتان در محل کسب‌وکار خود شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تنها با چند کلیک