flag-en-small

4 عامل تاثیرگذار بر دقت باسکول جاده ای

دقت باسکول جاده ای

سیستم توزین، بخش جدایی ناپذیر صنایع مختلف و یکی از عوامل تعیین کننده در آمار و تحلیل صنعت یک کشور است. در ایران، بیشترین نوع باسکول جاده ای شامل باسکول جاده ای تریلی کش و باسکول جاده ای کامیون کش است. آمارهایی که از این باسکول‌ها در کسب‌و‌کار ها ثبت می‌شود به اندازه گیری بسیاری از شاخص‌های ریز و کلان اقتصادی کمک می‌کند. با توجه به حساسیت این امر، بایستی تمامی باسکول‌ها با دقت بالایی کار کنند و عددی که نشان می‌دهد دقیق و قابل اتکا باشد. در ادامه عواملی که بر دقت باسکول جاده ای تاثیرگذار است را ذکر کرده‌ایم.

دقت باسکول جاده ای

 شرایط محیطی و آب‌ و‌ هوایی

تمامی ابزارها و ماشین آلات در دماهای مختلف عملکرد متفاوتی دارند و همین امر باعث می‌شود یک باسکول در شرایط دمایی نامناسب به خوبی عمل توزین را انجام ندهد و عدد نشان داده شده دقیق و درست نباشد. مالکان کسب‌ و‌ کارها بایستی بر اساس منطقه جغرافیایی و مشورت با متخصصان این حوزه، باسکول جاده ای مناسبی خریداری کنند. هوای بسیار سرد و یا هوای بسیار گرم ممکن است عملکرد لودسل‌ها را تحت تاثیر قرار دهد که مستقیم بر روی دقت باسکول جاده ای تاثیرگذار خواهند بود. به همین منظور، بایستی تمهیدات سرمایشی و گرمایشی در نظر گرفته شود تا در صورت لزوم، دمای باسکول جاده ای، هماهنگ با دمای محیط حفظ شود و این باسکول، کارایی خود را از دست ندهد. از این رو، برا حفظ دقت باسکول جاده ای، باید شرایط محیطی مساعدی فراهم شود.

تعادل باسکول

تمامی اجزای باسکول بایستی در یک هماهنگی با هم کار کنند. فونداسیون، صفحه و لودسل بایستی کاملا تراز بوده و همه این عناصر به درستی در کنار هم قرار گیرند. اگر تراز بودن باسکول رعایت شود، نمایشگر عدد دقیق‌تری را نمایش خواهد داد. 

دقت باسکول جاده ای

تمیزی باسکول

بعد از اینکه از نصب درست و اصولی باسکول اطمینان حاصل کردید بایستی باسکول را مرتب تمیز کنید. هیچ گونه زباله و سنگ‌ ریزه‌ ای نبایستی حرکت آزاد صفحه را مختل کند. همچنین اطراف لودسل‌ها بایستی مرتب تمیز شود تا کارایی آنها کاهش نیابد و به درستی عمل توزین را انجام دهند. 

غفلت اپراتور 

همیشه مراقب غفلت اپراتور در امر توزین باشید زیرا فرآیند توزین، یک عملیات فوق‌العاده حساسی است که علاوه بر تجهیزات دقیق و استاندارد، نیازمند یک کاربر حرفه‌ای است و عدم تسلط اپراتور به کار با دستگاه، می تواند به صورت مستقیم بر روی دقت باسکول جاده ای اثرگذار باشد. کاربر بایستی تمامی ابعاد باسکول جاده ای را بشناسد و به نحوه کار این محصول آشنا باشد. بهترین امر آموزش صحیح اپراتور است. ما در پند کاسپین خود را موظف به آموزش اپراتور باسکول می‌دانیم و همواره در تلاشیم بهترین خدمات را برای اپراتورها ارائه دهیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تنها با چند کلیک